میلاد یکشنبه 11 اردیبهشت 1390 12:40 ق.ظ نظرات ()

زود قضاوت کردن

یکی از معظلاتی که در اوایل ازدواج گریبانگیر زوجهای جوان می شود ، زود قضاوت کردن در مورد مسائل پیش آمده است.

و چونکه زوجها شناخت زیادی در اوایل ازدواج از همدیگر ندارند این باعث میشود که در مورد مسائل پیش آمده پیش داوری کنند و خدای ناکرده حتی نسبت به همسرشان بد گمان شوند.

بگذارید یک مثال ساده بزنم : فرض کنید که یک دختر در دوران مجردی با اقوام (پسر عمو ، پسر خاله ، پسر عمه و ...) خود خیلی راحت برخورد می کرده ، شوخی می کرده ، گپ می زده گفتگو می کرده ، و ...

و حالا زوج جوان به عنوان مثال در خانه خاله دختر دعوت دارند و وقتی که زن طبق عادت گذشته با پسر خاله خود رفتار می کند ، این باعث ناراحتی مرد می شود و باعث می شود که مرد در مورد رفتار همسرش سوء ظن پیدا کند و پیش خودش فکر کند که همسرش قبل از ازدواج چه رابطه ای با آن شخص داشته است. در حالیکه زن هیچگونه منظوری از رفتار خود نداشته و فقط طبق عادت گذشته چنین برخوردی داشته. معمولا تجربه ثابت کرده که چنین رفتاری در اوایل ازدواج به وفور پیش می آید چه در مورد زن و چه در مورد مرد.

یک نکته :

درسته که در این موارد مرد و یا زن نباید زود قضاوت کنند و بدبین باشند ، ولی زوجین این را هم باید بدونند که اگر قبل از ازدواج با خیلی از اقوام و دوستان خود رابطه ای راحت داشته اند ، وقتی پا به دنیای متاهلی می گذارند قضیه دیگه فرق می کنه و باید بیشتر مراقب رفتار و برخورد خود باشند.

دوستان من سعی کنید که عینک بدبینی رو از روی چشمهاتون بر دارید چرا که شک و بدبینی واقعا خانمانسوزه و به همسرتون کاملا اطمینان داشته باشید و برخی از این نوع رفتارها رو فقط و فقط بگذارید به حساب عادات گذشته .

این فقط مثالی بود جهت روشن شدن مساله و از این دست موارد شاید به عناوین مختلف پیش بیاد و موجب رنجش و ناراحتی طرفین باشه. ولی لطفا زود قضاوت نکنید و صبور باشید و همسرتون رو در جریان بگذارید و با آرامش از چیزی که شما رو ناراحت کرده با او صحبت کنید و مطمئن باشید که او هم می پذیرد.