میلاد سه شنبه 4 اسفند 1388 11:38 ق.ظ نظرات ()

خواستگاری

در دوره خواستگاری چیزی که از همه مهمتره اینه که روراست و صادق باشی ، فیلم بازی نکنی ، خودت باشی.

مخصوصا زما نیکه از کار ، شغل ، درآمد و تحصیلات ازتون سوال می شه.

زمان خواستگاری خیلی از مسائل رو باید رعایت کنی ، مثلا زیاد به طرفت خیره نشی و یا زیاد حرف نزنی و اجازه بدی بزرگترها صحبت کنند این باعث می شه که خانواده دختر به شما به چشم یه آدم نجیب و فهمیده نگاه کنند که به صحبتهای بزرگترش احترام میگذاره.


یادتون باشه که روز خواستگاری روز خیلی سرنوشت سازیه و باید حواستون 6 دانگ جمع باشه چون شما زیر زره بین قرار دارید و همه نگاهها به سمت شماست ، پس کوچکترین اشتباهی کنید هر چند هم که ناخواسته باشه تاثیر منفی روی خانواده دختر میگذاره.

از راه رفتنتون گرفتنتون گرفته تا لباس پوشیدن ، نوشیدن چای ، میوه خوردن ، طرز نگاه کردن ، به موقع و به جا حرف زدن و ...

خلاصه همه و همه باید به درستی رعایت بشند.

سعی کنید از زیاده حرف زدن بپرهیزید و فقط زمانیکه از شما سوال شد و یا خودتون تشخیص دادید که باید صحبت کنید حرف بزنید.

این یادتون باشه که خانواده دختر شاید خیلی روی شما شناخت نداشته باشند و هر حرکت ناشایستی از طرف شما باعث این میشه که اونها روی شما طور دیگری قضاوت کنند. در ضمن اینو هم بگم که در طول مراسم خواستگاری لبخند رو فراموش نکنید که مطمئن باشید تاثیر بسیار شگرفی روی خانواده دختر می گذاره.

(دوستان خوبم من در اینجا قصد سرزنش و یا وارد کردن استرس به شما را ندارم  ولی باور کنید تمام اینها تجربه های چندین بار خواستگاری من بوده و دوست دارم دوستانی رو که تجربه ای در این زمینه ندارند راهنمایی کنم).

اگر از شما درخواست شد تا بصورت خصوصی با دختر خانوم صحبت کنید یادتون باشه که روراست و صادق باشید.

برای اینکه سر صحبت رو باز کنید ابتدا یه بیوگرافی دقیق از خودتون بگید ( مطمئنا قبل از این معرف و یا پدر و مادر شما بیوگرافی جزیی از شما گفتند ) و دقت کنید که با آرامش و متین صحبت کنید و لبخند رو فراموش نکنید.

دخترها مردهایی رو که خجالتی هستند و یا قدرت بیان ندارند و یا اینکه زود حول میشند زیاد نمی پسندند.

همه ما میدونیم که خانمها خیلی شنونده های خوب و قوی هستند و به تک تک جملات شما گوش میدند و توی مغزشون عین جملات رو ضبط میکنند.

به همین خاطر گفتم صادق باشید و همه چیزو همون جوری که هست بیان کنید چون اگر در آینده متضاد حرفهای شما ثابت بشه خیلی جالب نیست و همسرتون حرفهای روز خواستگاری رو به یادتون میاره. تا جاییکه میتونید سعی کنید قولی به دختر خانوم ندید. برای مثال: دختر خانوم از شما میپرسه که آیا تا 1 سال دیگه میتونید خونه بخرید ، اگر شما جواب مثبت بدید مطمئنا باید روی حرفتون بایستید والا قولی ندید.

بعد از اینکه احساس کردید که اطلاعات نسبتا کاملی به دختر خانوم دادید از ایشون هم بخواهید که اطلاعات کاملتری از خودشون براتون توضیح بدند. هنگامیکه دختر خانوم صحبت میکنه فقط به چشمهاش نگاه کنید و هرز چندگاهی هم به سمت پایین نگاه کنید و از نگاه کردن و خیره شده به دیگر اجزای صورت و بدن خودداری کنید.

سعی کنید که صحبت مابینتون خیلی طولانی نباشه و حداکثر از 20 دقیقه تجاوز نکنه.

جلسه خواستگاری صرفا جهت آشنایی دختر و پسر و یا دو خانواده هست. در جلاسات بعد از خواستگاری فرصتهای بیشتری برای صحبت کردن و شناخت بیشتر وجود داره.

ادامه در بخش بعدی ...