میلاد چهارشنبه 5 اسفند 1388 11:31 ق.ظ نظرات ()

خواستگای (قسمت دوم)


بعد از جلسه خواستگاری اگر قرار بر این شد که جلسات بیشتری جهت آشنایی طرفین صورت بگیره از اون استقبال کنید .

حتی المقدور سعی کنید در صورت قبول خانواده دختر جلسات بعدی رو در بیرون از منزل دختر خانوم بگذارید تا هم راحتر صحبت کنید و هم با طرز لباس و پوشش اون دختر خانوم بیشتر آشنا بشید.

در جلسات بعد از خواستگاری بیشتر سعی کنید تا با سوالات زیرکانه خود بیشتر از احوالات و صفات و روحیات دختر خانوم آگاه بشید.


شما میتونید به یه کافی شاپ  و یا رستوران دنج برید تا راحتر بتونید صحبت کنید ولی یادتون باشه که توی صحبتها و رفتارتون خیلی زیاده روی نکنید.

یه پیشنهاد هم برای اینکه بتونید راحتر ارتباط برقرار کنید بهتون میدم و اونم اینکه سعی کنید یه مقدار شوخ طبع باشد ، اینطوری دختر هم راحتر میتونه ارتباط برقرار کنه.

کاملا ریلکس باشید و اصلا استرس نداشته باشید از آینده صحبت کنید و از هدفهاتون توی زندگی مشترک و در خلال صحبتهاتون هم بد نیست نظر دختر رو در مورد گفته هاتون جویا بشید.

 در ضمن یادتون باشه که شما هنوز هم زیر ذره بین هستید و تمام حرکات ، رفتار و صحبتهاتون توسط دختر ظبط میشه و مطمئن باشد اونا رو به خانوادش اطلاع میده.

در مورد اعضای خانوادش هم سوالاتی بپرسید مثلا در مورد شغل پدر ، برادر و یا خواهر و یا از روابطشون توی خونه و بیرون از خونه ، چون مطمئن باشید که دختر خانوم هم از خیلی از رفتارها و اخلاقیات خانوادش پیروی میکنه.

در مورد اعتقادات حتما ازش سوالاتی بپرسید ، دوستان یادتون باشه که این مساله خیلی توی زندگی مهمه . اینکه شما بدونید که همسرتون یه دختر با اعتقاد و خداشناسیه ، درک این موضوع رو در طول زندگی آیندتون زیر یه سقف بهتر می فهمید.

سعی کنید جلسات آشنایی بعد از خواستگاری از حداکثر 3 جلسه تجاوز نکنه ، البته این بر میگرده به خود طرفین که در این مدت چقدر تونستند همدیگرو بشناسند. و وقت قراراتون هم از 2 ساعت تجاوز نکنه(حتما زمانیکه دنبال دختر خانوم میرید ازش بپرسید که مثلا چقدر تایم داره و یا زمانی رو که احساس میکنه باید به منزل برگرده بهتون اعلام کنه).

دوستان یه نکته رو هم فراموش کردم بگم و اون اینکه یادتون باشه هرگز شماره تماس خودتون رو به دختر خانوم ندید چون ذهنیت خوبی از خودتون ایجاد نمی کنید بگذارید این مساله از طرف خودش و یا خانوادش صورت بگیره.

در بخش بعدی در مورد ادامه مراحل خواستگاری و مهریه صحبت خواهم کرد. شاد باشید